uvod historie biografie koncerty foto CD video texty kecarna
 
     
 
O kapele
Bluesrocková kapela After 40 vznikla na počátku roku 2008. Svojí základnu má v Dobřichovicích. Hraje převážně vlastní skladby. V repertoáru má ale i několik bluesových a bluesrockových „klasik“. Sestavu tvoří 6 muzikantů: zpěv, dvě kytary, klávesy, basa a bicí.


Historie kapely
Na počátku roku 2008 se po téměř dvaceti letech sešli bývalí spolužáci a spoluhráči ze střední školy, Robert Stýblo, Karel Gemperle a Miloš Paleček. Nezávazné jamování v podkroví jednoho domu v Dobřichovicích v sestavě dvě kytary a bicí, vyústilo k nápadu založit bluesrockovou kapelu s "nadčasovým" a životní realitu vystihujícím názvem After 40. Sestavu brzy doplnil baskytarista Karel Vavřínek, který kapele poskytl také vlastní zkušebnu a potřebné technické zázemí. Kapela se přesunula do Prahy-Dejvic a začala pravidelně zkoušet, pracovat na vlastním repertoáru.
Počátkem léta do kapely nastoupil zkušený muzikant a zpěvák Luděk Walter. V této sestavě kapela 4. října 2008 absolvovala své první "veřejné" vystoupení na soukromé fiktivně-svatební párty.
V dubnu 2009 Luďka Waltera vystřídal zpěvák Dalibor Halamíček a baskytary se chopil Bohouš Petrák, kteří přinesli do kapely novou energii. V této sestavě se v říjnu 2009 uskutečnil první koncert v Praze na Šeberáku a pak následovaly další...

Koncem léta 2010 musel Dalibor z pracovních důvodů kapelu opustit a na pozici zpěváka nastoupil Milan Patlevič původem z Bardějova, který výrazně snížil věkový průměr kapely a pomohl nastartovat její další činnost.
V této sestavě natočila kapela v listopadu 2010 svoje první CD "Route 66" a v létě 2011 i videoklip. Následovaly koncerty a práce na nových skladbách. Začátkem roku 2014 vše dozrálo k tomu, aby se mohlo začít pracovat na dalším CD "Když ledy tají", které kapela pokřtila 13.12.2014 v pražském klubu Blues sklep, kde pravidelně koncertuje.
V létě 2015 se po delší době opět obměnila sestava kapely. Odešel Bohouš Petrák a ke kapele se připojil basák Petr "Kamont" Kadeřábek
Koncem roku 2016 dosáhla Milanova cestovatelská vášeň takové intenzity, že se rozhodl pouze pro příležitostné hostování na koncertech a mikrofonu se chopil zkušený rocker Vašek "Kardush" Karda. Na koncertech se také začala příležitostně objevovat saxofonistka Martina Nováková, která vdechla písním After 40 nový zvuk a současně také výrazně zvýšila i vizuální atraktivitu kapely.
Na konci roku 2017 se dalším členem kapely stal Pavel Jiroušek, hráč na klávesové nástroje.
V polovině roku 2020 nahradil Roberta Stýbla na postu bubeníka Pavel Mašika z Radotína .