uvod historie biografie koncerty foto CD video texty kecarna
 
     
 

O kapele
Bluesrocková kapela After 40 vznikla na počátku roku 2008. Svojí základnu má v Dobřichovicích. Hraje převážně vlastní skladby. V repertoáru má ale i několik bluesových a bluesrockových „klasik“.


Historie kapely
Na počátku roku 2008 se po téměř dvaceti letech sešli bývalí spolužáci a spoluhráči ze střední školy, Robert Stýblo, Karel Gemperle a Miloš Paleček. Nezávazné jamování v podkroví jednoho domu v Dobřichovicích v sestavě dvě kytary a bicí, vyústilo k nápadu založit bluesrockovou kapelu s "nadčasovým" a životní realitu vystihujícím názvem After 40. Sestavu brzy doplnil baskytarista Karel Vavřínek, který kapele poskytl také vlastní zkušebnu a potřebné technické zázemí. Kapela se přesunula do Prahy-Dejvic a začala pravidelně zkoušet, pracovat na vlastním repertoáru.
Počátkem léta do kapely nastoupil zkušený muzikant a zpěvák Luděk Walter. V této sestavě kapela 4. října 2008 absolvovala své první "veřejné" vystoupení na soukromé fiktivně-svatební párty.
V dubnu 2009 Luďka Waltera vystřídal zpěvák Dalibor Halamíček a baskytary se chopil Bohouš Petrák, kteří přinesli do kapely novou energii. V této sestavě se v říjnu 2009 uskutečnil první koncert v Praze na Šeberáku a pak následovaly další...

Koncem léta 2010 musel Dalibor z pracovních důvodů kapelu opustit a na pozici zpěváka nastoupil Milan Patlevič původem z Bardějova, který výrazně snížil věkový průměr kapely a pomohl nastartovat její další činnost.
V této sestavě natočila kapela v listopadu 2010 svoje první CD "Route 66" a v létě 2011 i videoklip. Následovaly koncerty a práce na nových skladbách. Začátkem roku 2014 vše dozrálo k tomu, aby se mohlo začít pracovat na dalším CD "Když ledy tají". To kapela pokřtila 13.12.2014 v pražském klubu Blues sklep, kde pravidelně koncertovala.
V létě 2015 se po delší době opět obměnila sestava kapely. Odešel Bohouš Petrák a ke kapele se připojil basák Petr "Kamont" Kadeřábek.
Koncem roku 2016 dosáhla Milanova cestovatelská vášeň takové intenzity, že se rozhodl pouze pro příležitostné hostování na koncertech a mikrofonu se chopil zkušený rocker Vašek "Kardush" Karda z Miličína. Na koncertech se také příležitostně objevovala saxofonistka Martina Nováková, která vdechla písním After 40 nový zvuk a současně také výrazně zvyšovala i vizuální atraktivitu kapely.
Na konci roku 2017 se dalším členem kapely stal Pavel Jiroušek, hráč na klávesové nástroje, který jednoho letního večera při lahvi červeného dohrál k CD "Když ledy tají" klávesy a tím si zcela získal ostatní členy kapely...
V polovině roku 2020 nahradil Roberta Stýbla na postu bubeníka Pavel Mašika z Radotína, který se zároveň ukázal i jako výborný zvukař. V této sestavě kapela natočila na přelomu roku 2020/21 v období covidových lockdownů svoje třetí CD "Čas na blues". Jako host si ve skladbě Letní déšť zahrál na djembe Josef Karhan. CD kapela pokřtila na svém letním koncertě v Letech ve Srubu u Kocoura. Kmotrem CD se stal kytarista Petr "Kulich" Pokorný, se kterým měla kapela tu čest si zahrát i několik bluesových standardů.
Na konci roku 2021, kdy měla kapela dobře našlápnuto na další hraní a začala pracovat na nových skladbách, všechny zaskočilo rozhodnutí zpěváka a frontmana Vaška Kardy z kapely odejít. Důvodem byla jeho práce starosty Miličína a přilehlých obcí, která mu zabírala stále více času...
Po marném hledání, v pořadí již pátého zpěváka, který by uměl zpívat a zároveň dobře zapadl do party, nakonec kapela dospěla k rozhodnutí, že se mikrofonu chopí kytarista Karel Gemperle, autor většiny textů i hudebních nápadů. Do budoucna by tak mohl být post zpěváka definitivně vyřešen.
První polovina roku 2023 přinesla další změny. Kapelu opustil Pavel Mašika, Petr "Kamont" Kadeřábek a Pavel Jiroušek.
Basové kytary se na plný úvazek chopil Martin "Márty" Košťialik, který se v poslední době na koncertech střídal s Kamontem a hrál stále více skladeb.
Dalším členem kapely se stal Max, se kterým se kapela poprvé potkala 3.12.2022 na koncertě v Řevnicich, kde si v několika skladbách zahrál na foukací harmoniku. V lednu 2023 na stejném místě už vystupoval jako host a o měsíc později 25.2.2023 Na schůdkách v Dobřichovicích odehrál celý koncert i jako kytarista místo Miloše, kterého krátce před vystoupením přemohla chřipka. Za bicí nástroje usedl zkušený bubeník s bluesovými kořeny David "Dawe" Fiedler z Jílového u Prahy.